субота, 02. децембар 2017.

Partizan pao u Moraci: Buducnost slavila 86:79 Partizan (Video)

Budućnost vodila tokom celog meča, crno-beli propustili nekoliko prilika za preokret.

Košarkaši Partizana poraženi su u Podgorici od Budućnosti rezultatom 86:79 u derbiju 10. kola Aba Lige.Podgoričani su tako ostali čvrsto na prvom mestu, dok su crno-beli sada u još težoj poziciji kada je u pitanju borba za četvrtu poziciju.

Ovo je Partizanu bio peti poraz u regionalnom takmičenju, dok su ''plavi'' upisali devetu pobedu.
Nemanja Gordić je meč završio sa 19pt i pet asistencija, dok je Danilo Nikolić postigao 16pt.
Patrik Miler je bio najefikasniji kod Partizana sa 22pt, Najdžel Vilijams Gos na to je dodao 14pt, a Novica Veličković još 10pt.

Prosto "zadivljuje" lakoća sa kojom su igrači Partizana pravili nepromišljene faulove, driblali sebi u noge i šutirali prebrzo u napadu, pogotovo u situacijama kada su imali šansu da izjednače ili čak povedu u poslednjoj deonici.
I onda nikoga ne bi trebalo da čudi kada se postavi sasvim logično pitanje - šta su stručni štab i ekipa radili tokom dvonedeljne pauze zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Svetsko Prvenstvo.
Partizan opet u velikom broju slučajeva nije uspevao da odbrani situacije dva na dva. A pritom su vrlo često spolja Podgoričani imali bar jednog samog igrača, pa zato ne čude i česte i lake trojke domaćina.
U svakom slučaju, Partizan je u poslednjoj deonici potpuni prišao domaćinu (73:72) to kada je konačno uspeo da "zategne" odbranu, a Patrik Miler bio je raspoložen u napadu. Serija grešaka ipak, odnela je šansu da se crno-beli potpuno vrate u igru.
Na minus dva (79:77) su Andrić i Marinković promašili šuteve za tri poena. Nedugo zatim Marinković je promašio i čist zicer, a na drugoj strani je Danilo Nikolić dao koš i domaćin je otišao na plus pet (82:77).
I tokom Prvog Poluvremena igralo se u talasima. ''Plavi'' su brzo stigli do devet poena viška odmah na početku, ali su se Beograđani prišli na minus četiri.
Igra Partizana se potpuno raspala za samo dva i po minuta u završnici Prvo Poluvremena. Sve je počelo sa nekoliko promašenih zicera Đoka Šalića, nastavilo se totalnom dezorganizacijom u odbrani crno-belih, a završilo trojkama Nikolića i Ivanovića za plus 12 (55:43).
ABA LIGA:KOLO 10
Budućnost - Partizan 86:79