субота, 03. март 2018.

Šaponjić pogodio protiv Anderlehta!

Uzbuđenja i veliki broj pogodaka u belgijskom šampionatu, a velika uzbuđenja se očekuju u poslednjem kolu

Kiša golova u pretposlednjem kolu ovog dela sezone u belgijskom prvenstvu, ali zapravo najava poslednjeg kola, u kojem će se lomiti koplja oko plasmana u plej-of, ali i opstanku u elintnom rangu. U ovom trenutku četiri ekipe su obezbedile plasman u borbu za šampionsku titulu, koja će biti nastavljena posle podele bodova, Genk od toga dele samo formalnosti, dok u pravi foto-finiš odlaze Standard i Antverpen, koji će za sedam dana odlučiti o tome ko će zauzeti poziciju broj osam uoči završnog dela sezone.
Briž je prekinuo užasan niz od mesec i po dana ili pet vezanih utakmica bez pobede, pošto je na Jan Brejdelu savladao neugodni Kortrajk, zahvaljujući golu Antonija Limbombea u 79. minutu. Pogodak za goste sa bele tačke sredinom drugog poluvremena dao je srpski napadač Jovan Stojanović.
Nekadašnji napadač Partizana Ivan Šaponjić dao je drugi pogodak za Zulte Varegem protiv Anderlehta, ali je to bilo dovoljno samo da bi se ublažilo slavlje favorizovanog velikana iz Brisela (2:3). Junak Anderlehtovog slavlja bio je dvostruki strelac Lukaš Teodorčik. Šaponjić je u igru ušao u 74. minutu, a 11 minuta kasnije je postigao peti pogodak u sezoni. Ekipa iz Brisela ima 12 bodova manje od Briža, ali će to biti ublaženo nakon podele bodova.
Standard je morao da se pomuči protiv Mehelena, dva puta je gubio, ali je na kraju ipak uspeo da preokrene rezultat golovima Lujindame i Karlinjosa (3:2), a isti broj bodova kao i sastav Rikarda Sa Pinta (41) zadržao je i Antverpen pobedom nad slabašnim Eupenom (2:0). Eupen je ostao na 24 boda, baš kao i Mehelen, a samo jedna ekipa ide direktno u niži rang. Standard u poslednjem kolu ide na noge Ostendeu, dok će Antverpen u goste Anderlehtu.